Rytuały

WYRUSZ W PODRÓŻ PO ŚWIECIE SELF-CARE

 Usiądź wygodnie rozluźnij się i weź głęboki oddech. Podaruj sobie chwilę wytchnienia. Poczuj siebie i otaczający cię świat, przed Tobą wyjątkowa podróż do świata self-care.

Moc Rytuałów czerpie ze starożytnych tradycji duchowych, medycyny chińskiej i ajurwedy.


Rytuał jest to rozbudowany zabieg pielęgnacyjny udekorowany o dodatkowe elementy takie jak muzyka, aromaterapia tudzież dobra, ciepła herbata.

Aby zabieg można było nazwać rytuałem, muszą się znajdować w nim minimum 3 zmienne.
W przypadku BioOleo jest to: peeling, olej, masło shea oraz balsamy.

 


Rytuał dla Profesjonalistów


Etap 1

Pierwszym etapem jest usunięcie zbędnego (martwego naskórka) - w tym celu wykonujemy peeling na zwilżone ciało. Peelingujemy ciało okrągłymi ruchami tarcia. Pamiętamy, aby peeling nie był zbyt suchy, co mogłoby podrażnić skórę- tutaj możesz wzbogacić masę odrobiną wody bądź olejku. Dostosuj zawsze materiał zdzierający do danej partii skóry oraz intensywności zabiegu.

Po wykonanym peelingu spłucz dokładnie całe ciało samą wodą i przejdź do kolejnego etapu.

 

Etap 2

Drugim krokiem, gdy już skóra jest świeża i pozbawiona martwego naskórka jest wstępna pielęgnacja.

Tutaj dobierz preparat do potrzeb skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie olej bądź masło shea. Jeśli masz możliwość nieznacznie podgrzej je dla spotęgowania zmysłowej przyjemności jaką niesie za sobą cudowne ciepło oleju bądź masła.

Każdy olej ma inne właściwości, stąd też sprawdź jaki preparat sprawdzi się najlepiej do danej jednostki zabiegowej.

Masło shea jest bardzo uniwersalne- możesz je rozgrzewać zarówno w podgrzewaczu jak i trąc o swoje dłonie, a następnie przystąpić do wmasowywania w ciało.

Pamiętaj, że możesz wykonywać olejowanie na ciało, jak również na włosy.

Dobierz więc preparat do swojego ciała, baw się drugim etapem rytuału wykorzystując olej bądź masło, tak aby podejść do skóry indywidualnie. Najlepszym rozwiązaniem jest stosować masło i olej na zmianę, tak aby nie przyzwyczaić skóry do jednego typu kosmetyku.

Po olejowaniu odczekaj chwilę, aby bogactwo z naturalnych kosmetyków zostało wchłonięte przez skórę. Kiedy poczujesz, że preparaty się wchłonęły i na skórze pozostał przyjemny "film" - okluzja, jest to znak, że twoje ciało jest już odżywione i wchłonęło wszystko co najlepsze będąc tym samym gotowe na kolejny krok.

 

Etap 3

Ostatnim etapem naszego rytuału będzie balsamowanie.

Jest to zabieg bankietowy, ponieważ balsam szybko się wchłania zamykając nasz rytuał w jedną całość twojej podróży w pielęgnacje ciała.

Balsam przy naszym zabiegu pozostawia skórę zadbaną i odżywioną, jednak nie tłustą, tak jak w przypadku olejku tudzież masła. Stąd też zawsze stosujemy go na koniec naszego zabiegu.

Balsamujemy całe ciało (łącznie z brodą w przypadku mężczyzn). Jeśli po olejowaniu zostało dużo niewchłoniętego preparatu to albo lekko wytrzyj skórę bądź pójdź pod ciepły prysznic (twoja skóra już przyjęła wszystko co najlepsze) i spłucz okluzje.

Przy balsamowaniu zalecamy wykonanie wrappingu ciała czyli zamknięcie cyrkulacji powietrza w celu głębszej pielęgnacji. Polecamy owinąć ciało folią zabiegową i przykryć kocykiem (omijając głowę).

 

 

Najlepiej jeśli do rytuału użyjesz wszystkich 4 produktów

Peeling
Wykonujemy zawsze przed zabiegiem pielęgnacyjnym.

Olej
Nakładamy, gdy chcemy wykonać olejowanie / masaż.

Masło
Przyda nam się, gdy zależy nam na głębszym nawilżeniu genialnie sprawdza się również do masażu. Sprawdza się przy problematycznej skórze i partiach, gdzie nawilżenia potrzeba zdecydowanie więcej.

Baw się formą i zmieniaj preparaty aby nie przyzwyczaić skóry, możesz wykonać olejowanie ciała, a masło użyć do stóp i dłoni.

4 Balsam,
"Wisienka na torcie". Zamyka cały proces pielęgnacji pozwalając skórze cieszyć się całym rytuałem na bardzo długo. Niezwykle istotny element przy komponowaniu rytuału.

 

Rytuał w Domowym zaciszu

Wykonujemy tak jak standardowy rytuał.

 


Etap 1

Na zwilżone ciało, pod prysznicem bądź w wannie, nałóż peeling i kolistymi ruchami oczyść swoją skórę, większą uwagę poświęcając na partie, które tego wymagają.

Peeling ma właściwości oczyszczające ciało, dlatego też unikaj przy swoim rytuale stosowania innych myjących  kosmetyków do ciała.

Na koniec spłucz ciało zmywając peeling tylko i wyłącznie pod bieżącą wodą, najlepiej ciepłą.

 

Etap 2

Jeśli jesteś w wannie możesz wpuścić do niej wody, dodać swój ulubiony olejek BioOleo i rozkoszować się pięknym zapachem.

Możesz również wykonać olejowanie zaraz po wytarciu ciała, gdy skończysz peeling, już poza wanną bądź prysznicem i przejść do innych czynności typu mycie zębów lub pielęgnacja twarzy.

Pozwól olejkowi się wchłonąć dając mu minimum 10 minut.

Masło shea pozwoli ci na głębsze odżywienie i nawilżenie skóry. Baw się formą i stosuj na zmianę olej z masłem shea.

Nasza podpowiedź: Jeśli masz suche dłonie, nałóż na nie masełko a następnie załóż rękawiczki nitrylowe i zamknij cyrkulację na minimum 20 min. Podobnie ze stopami - tutaj sprawdzi się folia kuchenna.

Preparaty możesz rozpuścić w wannie traktując je jako płyn do kąpieli - baw się formą, zmieniaj koncepcje nie pozwól skórze przyzwyczaić się do jednej metody pielęgnacji.

 

Etap 3

Balsamowanie. Wykonaj je zawsze na koniec twojej pielęgnacyjnej rutyny. Po nałożeniu balsamu odczekaj minimum 5 minut, aby założyć piżamę bądź ubranie w którym będziesz zdobywać nowy dzień!

 

            Celebruj cztery pory roku wykorzystując rytuały rozwijające ciało i ducha:

- zimą zanurz się w refleksji i wyznacz sobie cele na cały nowy rok ( Rekomendowany Rytuał Pomarańcza Cynamon/ Rytuał Grzane Wino/ Rytuał Magnat).

- wiosną wsłuchaj się w swoje wnętrze, uwolnij od blokad i zmartwień (Rekomendowany Rytuał LemonGrass/ Rytuał Green Tea/ Rytuał Truskawka).

- latem zadbaj o wypoczynek i otwórz się na miłość, (Rekomendowany Rytuał Magnolia/ Rytuał Bianco/ Rytuał Aqua Blue).

- jesienią świętuj swoje sukcesy i wzmocnij samoocenę (Rekomendowany Rytuał Rich Gold/ Rytuał Sweet Dream/ Rytuał Różowy Pieprz).

                                OPIEKUJ SIĘ SOBĄ I KORZYTSAJ Z MOCY RYTUAŁÓW

                                                     PRZEC CAŁY ROK

 

Zawsze przed stosowaniem nowego produktu należy wykonać test na przedramieniu, tzw. „próbę uczuleniową” żeby wyeliminować ryzyko podrażnienia.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl